Психологічні причини розвитку алкогольної залежності

29.05.22

Щоб з'ясувати, чому людина п'є, слід заглянути в минуле. Доведено, що багато алкоголіки в дитинстві були дуже агресивні та не могли налагодити контакт з однолітками. Вони володіли занадто заниженою, або навпаки, завищеною, самооцінкою, не мали друзів і часто впадали в депресію. Ставши дорослими, вони так і не навчилися спілкуватися з людьми і справлятися зі своїми почуттями та емоціями.

Щоб позбутися від стресу, такі люди часто вдаються до алкоголю. Побачивши, що це дає результат (нехай і короткочасний), вони продовжують користуватися випробуваним методом. Це призводить вже до нових проблем, викликаними вживанням алкоголю, які, своєю чергою, знову п'ють спиртні напої. В результаті проблеми наростають, як снігова куля, а людина повністю втрачає впевненість у своїх силах. Дуже складно переконати його почати лікуватися від алкоголізму, оскільки саме в пляшці він бачить єдину можливість впоратися з труднощами.

Вплив спиртного на особистість людини

У міру розвитку алкоголізму, в психіці людини відбуваються серйозні зміни. У нього погіршується пам'ять і знижуються інтелектуальні здібності. Алкоголік стає агресивним і дратується з приводу. Всі колишні інтереси і цінності відсуваються на задній план, а думки займає тільки одне питання - де знайти гроші на випивку. Додаткову інформацію про причини алкоголізму шукайте детальніше за посиланням. Поступово людина деградує до такого ступеня, що не може думати ні про що, крім алкоголю, причини алкоголізму . Сім'я зазвичай розпадається, робота стає нерегулярною і служить тільки джерелом грошей для покупки чергової пляшки. Що стосується самого алкоголю, то він вже не приносить колишньої радості та стає засобом для елементарного виживання. Тому при лікуванні алкогольної залежності важливо виявити психологічні причини її розвитку і кинути всі сили на боротьбу з ними.

Психологічні особливості алкоголіків

Алкоголь стирає індивідуальні особливості особистості, і з часом все алкоголіки стають однаковими. Іноді це ускладнює постановку діагнозу і вибір методики лікування. Перш за все, всіх алкоголіків відрізняє неправильна оцінка власного стану. Всі п'ють люди впевнені, що нічого страшного не відбувається, і, якщо є охота, вони зможуть кинути пити в будь-який момент. Коли цей момент не настає, алкоголік виправдовує себе безліччю причин - важким життям, на "поганою дружиною, низькооплачуваною роботою тощо. При спробах родичів змусити його звернутися до лікаря, алкоголік може поводитися агресивно і влаштувати скандал. Інша особливість питущих людей - егоїзм. Алкоголіки схожі на маленьких розпещених дітей, тільки замість іграшок їм потрібно пляшка. Бачачи себе в центрі свого світу, вони дуже швидко псують відносини з друзями і членами своєї сім'ї. Навіть залишившись одні, вони продовжують звинувачувати в цьому всіх, крім себе. Нарешті, ще однією ознакою деградації особистості є мінливість поведінки. Настрій алкоголіка може швидко помінятися від манії величі до повного усвідомлення своєї непотрібності. Подібні ситуації при відсутності лікування можуть привести до серйозних психічних захворювань.

На основі публікацій сервісу по допомозі виведення із запою medpom.com.ua

Другие статьи по теме
Комментарии
Извините, но только зарегистрированные пользователи могут оставлять комментарии. Сперва Вы должно войти либо зарегистрироваться.