Люди здавна намагалися знайти джерело отримання безкоштовної енергії. Технології стрімко розвиваються і альтернативні джерела отримання енергії набувають все більшої популярності. Новітні розробки стрімко увірвалися в життя людей. Вони дозволяють отримати значну економію, досягти автономності без зниження комфорту.
У нинішньому столітті люди можуть здобувати електроенергію різними засобами - наприклад, використовуючи сонячні батареї. У конструкцію сучасної сонячної батареї входить кілька скріплених між собою напівпровідників, здатних перетворювати сонячні промені в електричний струм. Для виготовлення їх використовуються переважно кремній, рідше свинець. Напівпровідникові модулі сонячної батареї розміщаються в корпусi, що володіє антибликовой поверхнею.
Що необхідно знати при установці
При установці в будинку або на дачі сонячних батарей з'являється реальна можливість заощадити на оплаті електроенергії. При достатній потужності батарей ці альтернативні джерела електроенергії здатні повністю забезпечити потреби в енергії. Перетворити світлову енергію сонця в електричну стало можливим після відкриття напівпровідників і дослідження їх властивостей. Одне з таких властивостей - вироблення електричного струму при попаданні сонячного світла на фотоелемент з кристалічного кремнію.
Кремній для виробництва сонячних елементів недорогий, і сонячні батареї на його основі володіють непоганим коефіцієнтом корисної дії, до 20-24%. Поєднавши достатню кількість таких фотоелементів для утворення сонячної панелі площею близько 1,5 кв. метрів, можна отримати напругу 24 В і потужність близько 300 Вт (що залежить від рівня сонячної освітленості, тобто від висоти сонця над горизонтом і погодних умов).
Для забезпечення можливості живлення споживачів при будь-якій погоді і в будь-який час доби (навіть вночі), до сонячній батареї потрібен ще акумулятор, вдень заряджається від надлишків вироблюваної сонячної електроенергії, а в сутінки і вночі віддає накопичену енергію споживачам. За зарядом і розрядом акумулятора стежить спеціальний електронний пристрій - контролер, він же забезпечує оптимальний режим роботи сонячних батарей.
Сонячні панелі та акумулятори виробляють постійний електричний струм, основні ж споживачі розраховані на харчування змінним струмом напругою 220 В. Для перетворення постійного струму в змінний служить інвертор. Комплект з батарей, акумулятора і інвертора, при середній потужності протягом доби 1,5 кВт, коштує близько 1000 доларів, з приблизно пропорційним збільшенням вартості при необхідної більшої потужності. Сонячна установка - модульна система, і її потужність можна нарощувати поступово, набуваючи в міру необхідності додаткові панелі.
З розвитком технологій сонячна енергетика стає все дешевше. Конструктивно батарея - це безліч фотоелементів в загальному корпусі під прозорою передньою панеллю. Для отримання необхідного напруги фотоелементи з'єднують послідовно. Прозора лицьова панель повинна витримувати несприятливі погодні умови, сніг і вітер, і бути максимально прозорою. Щоб додатково виключити втрати світла на відбиття, скло покривається антивідблиску складом.
|